Szeretne biztos lenni benne, hogy kedvence biztonságban van a parazitáktól? Tudta, hogy egyes paraziták, melyek az állatok kültakaróján, illetve szervezetében élősködnek, az embereket is megfertőzhetik? Szeretné családját is biztonságban tudni? Akkor ismerje meg az ellenséget, vagyis a leggyakoribb élősködőket! Azt is elmondjuk, hogy mit kell tennie, ha nem szeretne velük megosztozni kedvencén.
Melyek a kutyák leggyakoribb élősködői?
Melyek a macskák leggyakoribb élősködői?
Mit tegyen?
- 3 havonta féregtelenítse kutyáját, kijáró macskáját széles spektrumú féreghajtó tablettával – kérje a patikában!
- Használjon egész évben kullancs, bolha ellenes szert: például hosszú hatású nyakörvet – ezek legtöbbje kullancs, bolha, atkák ellen is véd
- A legveszélyesebb időszakban, vagyis tavasztól őszig egészítse ki a külső paraziták elleni védelmet cseppentős, úgynevezett spot-on készítménnyel, amely a szív- és bőrféregk ellen is véd.
- Vegyen részt szűrővizsgálatokon – bélsár vizsgálaton, amellyel kiderül, hogy hatásos volt-e a féreghajtás. A vérben élősködő parazitákat, például a bőr- és szívférgességet okozó mikrofiláriákat ki lehet mutatni célzott vérvizsgálattal.
A testreszabott védelem kiválasztása érdekében kérje ki állatorvosaink tanácsát!
Melyek a nyulak leggyakoribb élősködői?
- “Sétáló korpa”, vagyis a Cheyletiella parazitivorax– egy atkafaj, amely nyulakon, macskákon, sőt embereken is élősködhet. Apró, fehér korpaszerű pontokat vehet észre a figyelmes gazdi a nyuszi szőrében, erről is kapta a betegség a nevét.
- Nyúlbolha, amely a vakarózás mellett viselkedésváltozást, ijedősséget is okozhat, mert a csípése fáj.
- Fülatka, melyet arról lehet felismerni, hogy a nyuszi a fülét rázza, vakarja, a fülön felarkódások lesznek. Idejében fel kell ismerni, de egész éves védelem nem szükséges ellenük.