Kedves Doktornő/Doktor Úr!
Van egy 11 éves menhelyi keverék kutyusunk, 18 kg és 2 hete volt altatva, hogy megröntgenezzék és általános vérvizsgálatot csináljanak. A vérvizsgálatból visszajött, hogy májbetegsége van, erre most szed Hepa-Pet Plus-t. Az altatás után nagyon lassan, nagyon sokára tért csak magához, úgy gondolom ez a kora miatt, és a májbetegsége miatt is lehet.
Mielőtt vittük volna ekkor állatorvoshoz toklász ment az orrába, nagyjából 1-1,5 hétig prüszkölt és tüsszögött, de mire elvittük az állatorvoshoz abbamaradt a tüsszögés, feltételezzük kitüsszentette. Azonban most, két héttel az altatása után, olyan, mintha újra toklász ment volna az orrába.
A kérdésem az, hogy Ön(ök) szerint megéri-e altatni egy 11 éves májbeteg kutyát (aki két hete is altatva volt és nehezen ébredt fel) azért, hogy kiszedjék a toklászt az orrából, vagy nem ér annyit egy toklász, hogy 2-3 héten belül 2szer is altatva legyen a kutya? Ha választhatunk, akkor mi inkább nem altatnánk, mert nagyon megijedtünk a múltkor amikor nagyon lassan ébredt fel, majd további egy napig nem nagyon akart enni.
Előre is köszönöm válaszukat!
Mindig választhatnak, dönthetnek a kutya további vizsgálatáról, kezeléséről.
Egy 11 éves közepes termetű kutya nem számít különösebben idősnek, várható élettartamuk még jónéhány év. Sajnálatos, hogy a laborvizsgálattal májelégtelenséget állapítottak meg, bár ennek súlyossága is fontos, de előttem ismeretlen.
Lehet és jelen esetben kell is olyan kíméletes altatási, bódítási módszert választani, ami korosabb és májbeteg kutyán is biztonságosan alkalmazható.
Igen gyakori, hogy a legkülönbözőbb betegségek miatt nem fiatal és érintett máj-, vese-, szív funkcióval rendelkező kutyákat (macskákat, embereket …) kell altatni. Kellő felkészültséggel és felszereltséggel ez bőven a vállalható kockázat, amit érdemes vállalni a diagnózis és a gyógyulás érdekében.