Epilepsziás roham után

2024.08.29.

Jó napot kívánok!

Van egy 5 éves magyar vizslánk. Az elmúlt 3 hónapban sokat betegeskedett kB hetente 2 hetente más más tünettel. Az aktuális betegséggel mindig állatorvoshoz vittük. Szurit, antibiotikumot, gyógyszert, szemcseppet, diétát stb kapott az aktuális betegségre. 1x szemgyulladása volt (szemcsepp) majd később emésztőrendszeri gyulladás (hányás-antibiotikum, diéta) itt fogyni is kezdett… majd köhögés, láz (ismét antibiotikum)…kb 1 hónapja epilepsziás rohama lett. Azonnal orvoshoz vittük, először epilepszia gyógyszert kapott, de így is 1 napba telt amíg hatott addig 20 percenként és fél óránként rohamokat produkált. Miután a rohamok el múltak, csináltattunk vérképet, ami sajnos elég rossz lett. A gyulladásos paraméterei mind nagyon magasak voltak, valamint az alfa amiláz és a lipáz is, valamint microfilaria is pozitív lett. A szivfereg teszt viszont negatív. És a hasi és méh ultrahang sem mutatta ki a gyulladást… Így ezután mivel pontos diagnózist nem tudott az allatorvosunk mondani, széles spektrumú antibiotikumot kapott, amit 2 hete szed. Azóta hízott. Az állapota javul, bár a légzése továbbra is néha erőltetett. A rohamok meg szűntek, az epilepszia gyógyszert csökkentés után az orvos abbahagyta. Viszont a kutyus azóta kedvetlen.Nem ugat. Nem érdeklődik a játékok iránt. Nem figyel ránk, nem fogad szót sem, a nevére is ritkán hallgat, vagy figyel. A simogatást el kerüli és minket is (előtte csak a közelünkben szeretett lenni és nagyon aktív volt). Teljesen megváltozott a viselkedése, érdektelen lett minden iránt, legfőképpen irántunk. Ezt a viselkedés változást okozhatták az epilepsziás rohamok? El múlik? Vagy lehet hogy maradandó? Milyen vizsgálatot lenne érdemes csinálnunk még? Szeretnénk rajta segíteni, hogy ismét boldog kutyus legyen, de kezdünk tanácstalanok lenni. Válaszát előre is köszönöm. Tisztelettel : Brigi

Érzésem szerint a gyulladásos megbetegedésesek és a magas gyulladásos paraméterek valamint az epilepsziás rohamok is   további vizsgálatokat igényelnek. Ezekből remélhetőleg arra is fény derülhet, hogy a legújabban megfigyelt viselkedési változás vajon valamelyik  betegségnek, vagy esetleg az antiepileptikum mellékhatásának tudható-e be.

Kezelőorvosa aki jobban ismeri a kutyát, és az esetet, jobban meg tudja ítélni nálam, hogy milyen vizsgálatokat milyen sorrendben kellene végezni.

Cím: 1221 Budapest, Kossuth L. u. 52.
Tel.: (06–1) 229–3865
Fax: (06 1) 482-0086
Nyitvatartás: H-P 8–20, Szo 9–12.

e-mail:
[email protected]
[email protected]

Megközelíthető:
33, 114, 213, 214, 133E jelzésű autóbusszal
47-es villamossal (a végállomástól, a Városház tértől pár perc séta)
vonattal a Déli Pályaudvartól Budafok megállóig

Kisállatkozmetika:
Fegyverneki (Kiss) Orsolya: 06-70/385-2513
Lakner Petra: 06-20/959-5993