étvágycsökkenés

2020.05.12.

Tisztelt dr, Thuróczy Julianna vezető állatorvos. Ismét Lajos Mihály vagyok, Kárpátaljáról. A májelégtelenségben és diffúz májelváltozásban szenvedő kutyám a betegsége kezdete óta mindig nagy örömmel fogadta a vacsoráját, ugrált, élénk volt. Bár a száraz kosztra öntött vizet jobbára nem szerette, többnyire le is kellett, kell belőle önteni. Igaz, a rizstől megundorodott, ezért a kezelő állatorvosa tanácsára a marhahús mellé köretként makarónit adok. Tegnapelőtti nagy, 3 órás sétánk után kora este nagyon erős étvágya volt, a vacsora elfogyasztása után még mindig kért enni, és nagy kedvvel evett még valamennyi makarónit. Tegnap csak másfél órát kívánt sétálni, de utána is nagy kedvvel látott hozzá a vacsorához, bár a makarónihoz kissé kényszeredetten látott hozzá, de azért azt is megette. Ma viszont a 2 órás sétánk után, kora este egyáltalán nem volt kedve enni, elbújt, majd azért mégis megette a húst, de a makaróni túlnyomó részét csak úgy, hogy még belekevertem egy kis húst. Aztán látva, hogy vacsorázom, ő is kért még enni, adtam neki pár kocka húst meg még valamennyi párizsit is, egyszóval megjött az étvágya. Aggaszt viszont, hogy a vacsora előtt nem ugrált örömében, nem kívánt előbb enni sem, csak később jött meg az étvágya. a kezelőorvosa a mai esetnek nem tulajdonít nagy jelentőséget, nem mondta, hogy vigyem el hozzá vizsgálatra a kutyám, de én úgy tudom, hogy az étvágycsökkenés a betegség — vagy jelen esetben a betegség felerősödésének — a jele. Igaz, napközben, amikor látta, hogy eszek, ő is kért és kapott egy ennivalót, nevezetesen valamennyi párizsit, meg a reggeli gyógyszerét is evés előtt kell megkapnia, úgyhogy — mint mindig — ma is adtam neki utána bizonyos mennyiségű párizsit. Na, most nem tudom, hogy az ezen kívül, napközben kapott párizsi vette-e el a kedvét a vacsorától, de eddig is kapott reggel párizsit, még délben is, mert láttam, hogy kér, vagy a betegsége felerősödése miatt nem örült a vacsorájának, ezért csak később, nehézkesebben ette meg? Vérvizsgálatra csak holnapután tudom elvinni, de addig is aggaszt, hogy nem erősödött-e fel a betegsége. Ön szerint mi a valószínűbb? A betegsége felerősödése? Türelmét és válaszát előre is köszönöm. Tisztelettel: Lajos Mihály.

Leírása alapján szerintem ember nem létezik, aki el tudná dönteni, hogy a kutyánál jelen van-e étvágycsökkenés és bágyadtság.

Szerencsére a kontrol vizsgálat holnap fontos adatokat fog szolgáltatni a kérdés eldöntéséhez, és ha megmérik a kutya testtömegét, az is adhat némi támpontot.

Megértem aggodalmát, de nincs értelme, hogy én a távolból, egy általam soha nem látott, nem vizsgált kutya ügyében találgassak, míg állatorvosa a kérdések eldöntéséhez szükséges információnak a birtokában van.

Remélem, hogy holnap megnyugtató eredményekhez jutnak és nem lesz szükség további vizsgálatokra, kezelésre.

Cím: 1221 Budapest, Kossuth L. u. 52.
Tel.: (06–1) 229–3865
Fax: (06 1) 482-0086
Nyitvatartás: H-P 8–20, Szo 9–12.

e-mail:
[email protected]
[email protected]

Megközelíthető:
33, 114, 213, 214, 133E jelzésű autóbusszal
47-es villamossal (a végállomástól, a Városház tértől pár perc séta)
vonattal a Déli Pályaudvartól Budafok megállóig

Kisállatkozmetika:
Fegyverneki (Kiss) Orsolya: 06-70/385-2513
Lakner Petra: 06-20/959-5993