Tisztelt Doktor úr – hölgy!
Van egy 6 hónapos kis cicám. Novemberben került hozzám – a testvérével(2 cica).Kint tartottuk őket egy fűthető házikóban. Féreghajtás megvolt és az ismétlése is. Decemberben történt, hogy egyszerre a két cica elkezdett hányni és hasmenésük volt. Hétvége volt nem tudtunk orvoshoz menni. Hétfőre az egyik cica eltűnt (meghalt). A másikkal orvoshoz mentünk 3x. Kapott gyógyszereket, 1-2 hónapos bágyadtság után, már jó a közérzete, de csak laktózmentes tejet és turmixolt nedves macskaeledelt tud enni, abból is csak keveset. Ha turmixolás nélkül adjuk az ételt már 3-4 falat után kb 2-3 perc elteltével megfeszül a teste, öklendezni kezd, és hány. Most váltja a fogait, van ahol nincs foga, de van olyan rész, ahol kettős fogsora van. Szárazat egyáltalán nem tudja megenni. A mostani orvosunk tanácstalan az esettel kapcsolatban, a védőoltásokat most már megkaphatja, mert a hányást leszámítva – tünetmentes.
Kérem segítsen.
János
Hogyan segíthetnék?
Azt sem tudom, hogy milyen betegségben pusztult el a másik cica, az élő cica ugyanezen betegségben szenved-e, vagy sem. Azt sem tudom, hogy védőoltásai vannak-e a 6 hónapos cicának, azt sem, hogy láza van-e, volt-e. Azt sem, hogy milyen vizsgálatokat végzett eddig állatorvosa, ezek milyen eredményt mutattak … egyáltalán mitől lehet tanácstalan állatorvosa ?! Ha nincs még diagnózis, és szeretnének, akkor nyilván további vizsgálatokra van szükség.
A részletes állatorvosi kivizsgálást és az eredményeken alapuló kezelést semmiképpen nem pótolhatja, de a kiegészítő kezelésben feltétlenül szerepet játszhat, sőt önállóan is hatékony lehet a gyógynövény hatóanyagtartalmú Immunorm szirup:
https://fitovet.hu/termek/immvir-szirup/
valamint esetleg egyéb Fitovet termékek: