Tisztelt Doktornő /doktor úr!
A következő segítséggel fordulok Önhöz.
Van nekem egy 7,5 éves menhelyi németjuhászom, aki ebben az évben 2. alkalommal lett rosszul, tulajdonképpen rohama lett, ami egyik pillanatról a másikra történt és mindkétszer ugyanazokat produkálta.
Ezeket bővebben:
● Mint aki hirtelen megvakult, nem látott engem, üveges tekintet
● Fejét bal oldalra biccentette, mint ha több kiló súly került volna rá
● Nehézlégzés, borzasztó gyors lihegés
● Egyensúlyvesztés, szédelgés, nem tudott lábra állni
Természetesen azonnal ügyeletre mentünk, ott kapott orvosi ellátást, azt mondták stroke-ot kapott. Másnapra visszahívtak, hogy újabb gyógyszeres kezelést kapjon, infúziót. Azt javasolták menjünk el koponya CT vagy MR vizsgálatra. Azonnal elmentünk. Miközben vártunk az időpontra megvizsgálta egy neurológus, aki azt mondta ránézésre, neurológiailag nincsen semmi baja. Majd két napra rá elkészült a koponya MR vizsgálat, aminek a diagnózisa röviden az, hogy súlyosan vízfejű. (Mindenesetre csatoltam a vizsgálati leletet).
A vizsgálat után a konzultáció telefonon történt, de sajnos nem kaptunk érdemi segítséget. Talán mert nincsen rá gyógymód? A kérdésem arra irányul, hogy ebben az esetben mit lehet tenni. Nem kellene időközönként lecsapolni? Nincs rá bármiféle gyógyszeres kezelés? Akármikor lehetnek rohamai, amivel meg kell tanulni élni? Esetleg lehetnek neki jelenleg is fájdalmai?
Plusz információként annyi meg, hogy azóta is (2024.09.07-től mostanáig) bal oldalra ferdén tartja a fejét.
Várom válaszukat;
Köszönettel;
Tisztelettel;
H.B.
Nem tudom mennyire ismert a korábban menhelyi kutya előélete, észleltek-e már korábban is rohamokat, idegrendszeri tüneteket ennél a kutyánál. Számomra nehezen értelmezhető egy veleszületett elváltozás, ha az idegrendszeri tünetek csak 7.5 éves korában jelentkeznek.
Elméletileg lehetséges olyan tartós söntöt beültetni ami a felesleges folyadékot elvezeti az agyüregekből. Nagy kérdés, hogy ezzel lehet-e lényeges állapotjavulást elérni.