macska horkolása

2024.06.13.

Tisztelt Állatorvos!

18 éves cica…korábban volt asztmás jellegű tünetek azt theospirex gyógyszerrel kezelve lett és szépen helyre is jött. Most télen egy másik cicát fogadtunk be aki többször náthás volt ami kezelve lett de az idős cica is elkapta.Idős cicánál a második fertőzés után visszamaradtak horkolás szerű tünetek amitől nehezebbn veszi a levegőt.Mint amikor at ember náthás.Nem váladékozik nem vérzik az orra nem vakarja nem tüsszög.Polip gyanú is felmerült de az állatorvos szerint ez nem az hanem az orr nyálkahártyán van a festőzések miatt egy visszamaradt kis gyulladás és/vagy az orr melléküregekben a váladék nem tud rendesen kiürülni a gyulladás miatt.Macska leukozis macska aids re tesztelve lett az negatív.Minden más rendben van a cicánál.általános állapot is teljesen rendben.Orrcseppet kapott illetve a theospirexet kapja újra..mit javasolna esetleg még kezelésnek és ez mitől mivel szüntethető meg a orrnyálkahártya duzzanata.?Kicsit ingadozik is a tünet időjárás függvénye.Válaszát megköszönöm

Nem tudok kezelési javaslatot tenni, hiszen én nem tudom, hogy pontosan milyen vizsgálatok történtek, ezek milyen eredménnyel zárultak, miként zárták ki a polip gyanút, miként igazolták a melléköblökben pangó váladékot … én nem tudom, hogy mi baja lehet az idős, kijáró, oltatlan cicának.

A részletes állatorvosi vizsgálatokat és az eredményeken alapuló primer állatorvosi kezelést ugyan nem pótolja, de a tüneti kezelés kiegészítéseként szóba jöhet a gyógynövény hatóanyagtartalmú Immvir szirup, és Candist szirup is:

https://fitovet.hu/termek/immvir-szirup/

https://fitovet.hu/termek/candist-szirup/

 

Cím: 1221 Budapest, Kossuth L. u. 52.
Tel.: (06–1) 229–3865
Fax: (06 1) 482-0086
Nyitvatartás: H-P 8–20, Szo 9–12.

e-mail:
[email protected]
[email protected]

Megközelíthető:
33, 114, 213, 214, 133E jelzésű autóbusszal
47-es villamossal (a végállomástól, a Városház tértől pár perc séta)
vonattal a Déli Pályaudvartól Budafok megállóig

Kisállatkozmetika:
Fegyverneki (Kiss) Orsolya: 06-70/385-2513
Lakner Petra: 06-20/959-5993