Kedves Dr nő,
A két kijáros cicám negatív gyorstesztet produkált csak a szobamacska lett pozitív. Lett teljes labor ott a fehérvérsejtszáma kevés volt. 1 hét múlva ismétlés. Akkor már jó volt minden értéke. Akkor csináltattam a pcr tesztet ami negatív lett.
Most tervezem beoltatni a két kijárósat. De az is még 1,5 hónap mire összeengedhetem őket. És az se 100 százalékos. Csak éjjel már nagyon hideg van és sajnálom őket kint a ház pedig úgy van kialakitva, hogy nem tudom különzárni őket.
A szoba cicán 2 hónap múlva ismételve lesz a gyorsteszt.
Értem a dilemmáját és az őrlődését, és tudom, hogy hónapok alatt a kint tartásnak is komoly kockázatai vannak a cicák egészsége szempontjából, de én innen nem tudom megítélni, hogy annak van-e nagyobb kockázata, ha összeengedi a cicákat mondjuk ma este – vagy annak, ha még hosszú heteken át kint töltik az éjszakákat. Ráadásul, ha a 2. gyorsteszt is pozitív lesz, úgy az oltott cicák esetében sem beszélhetünk 100%-os biztonságról.
Állatorvosa, aki a helyi körülményeknek, kockázatoknak sokkal inkább tudatában van nálam, jobb helyzetben van tanácsadás tekintetében.
- Macska
- Házi macska
- Hím
- 5–10 éves
- csak lakás
- házi koszt + táp
- kétszer
- néha
- nem szoktam oltatni
- macska
- igen
- 2-4 hete
- igen
- igen
- igen
- sokat javult
- igen
- Kistelepülésen
