Üdvözlöm! Kismacskát fogadtunk be csütörtökön és az egyik nagy nagyon magábafordult, pedig szombaton már kicsit játszott vele. Hétfő óta pedig elbujik nem eszik ma fecskendővel adtam neki inni ki ne száradjon. Vettem ferronomos párologtatót ez elegendő lehet?
Van erről tapasztalat?
Mit lét tenni még érte?
Válaszát előre is köszönöm!
A macskák összeszoktatása nem egyszerű, mert az idősebb, már “őslakos” egyedek nem szívesen osztoznak a territóriumon (és a gazdi figyelmén). A feromonos párologtatás jó ötlet. Fordítsanak kiemelt figyelmet az öregebb cicák simogatására, támogatására. Ők kapjanak először enni, őket simogassák először, ha a kismacska zavarja őket, zárják el tőlük. Mivel az új kismacska általában nagyobb figyelmet kap, könnyen mellőzve érezhetik magukat. A kismacskákat általában a gazdik szeretik, nem az idősebb macskák……
- Macska
- Házi
- Hím
- 1–5 éves
- csak lakás
- csak kész táp
- nem viszem sétálni
- soha
- nem szoktam oltatni
- több macska
- igen
- 1-2 napja
- nem
- nem
- nem
- igen
- Nagyvárosban
