edves Doktor úr/nő!
Szeretett 12 éves keverék palotapincsi kutyámról lenne szó. Jelenleg öt napja kűzd azzal a problémával hogy húzza mind két hátsó lábát. Mondhatnám, hogy lebénult, de a farkát néha néha csoválja és ha erőt vesz akkor kevés sikerrel igyekszik ráállni a hátsó lábaira is. Széklet és vizelete van. Étvágya nem a legjobb. Jelenleg 2 napja kapott fájdalom csillapítottó injekciót és azóta panalgorint adunk neki. Néha sír és nyüsszög, gondolom akkor fáj neki. Sajnos megfordult a családunk fejében, hogy elaltassuk, de nem tudjuk, hogy megmérgezték vagy csak a kora miatt van ez, és mivel nincs se röntgen sem pedig ultrahang vizsgálat még a problémáról, így érdeklődnék, hogy ön mit ajánlana. Érdemes vizsgáltatni vagy reménytelen?
Előre is nagyon köszönöm és hallás vagyok ha elolvasta és ha válaszol!
További szép napot!
Üdv.: Tóth Alexandra
Az a helyzet, hogy a tünetek részletes kivizsgálása pontosan arról szól, hogy kiderülhessen, mi okozza a tüneteket, mik lehetnek a megoldások, ezeknek mi a várható esélye, esetleges veszélyei.
A vizsgálatok előtt nem lehet megválaszolni ezeket, ha ez lehetséges lenne, úgy nem is leenne szükséges a vizsgálatokra.
Ha állatorvosa elvégezheti az általa ajánlott vizsgálatokat (fizikális vizsgálatok, laborvizsgálatok, képalkotók, – lehet, hogy CT vagy MRI vizsgálatra is szükség van) , azzal nagy eséllyel kiderül a tünetek oka, az elváltozás súlyossága, és a kutya általános állapota. Ezzel pontosabban meg lehet mondani, hogy meg lehet-e gyógyítani a kutyát, illetve lehet-e lényegesen javítani a tüneteken.