Tisztelt doktornő!
Szeretett németjuhászomat holtan találtam
reggel az udvaron .Előző nap már levert volt , nem kérte a kedvenc csemegéjét , de a játékát még odahozta.
Nem volt beteg , habár feltűnt , hogy az utóbbi hónapokban gyorsan fárad és szaporán lélegzik , étvágya kissé csökkent.
(Állatorvos nem látta , nagyon agresszív idegenekkel , a kötelező oltásokat is itthon kapta , szájkosárral és pórázzal kikötve . A családot viszont imádta. )
Halála előtti este a kitett vacsorához nem jött , de ez már előfordult , hogy késett , nagy a kert , ezért nem kerestem.
Reggel láttam , hogy az ágyában nem aludt , ezert keresni kezdtem
Kissé felpuffadt hassal , mereven kinyújtott vegtagokkal , kisse kilógó , véresre harapott nyelvvel találtam .
Mérgezés lehetősége kizárt.
9 éves és 4 hónapos volt
Nyáron volt egy elhúzódó székrekedése , amit állatorvosi utasítás alapján végbélkúpokkal megoldottam.
Mi lehetett a halála oka?
Köszönöm szépen
Üdvözlettel Kovács Rozália
Ha a kutya az utóbbi hónapokban már étvágytalanabb, fáradékonyabb volt, légzése szaporább, ezek igencsak figyelemfelkeltő tünetek, érdemes lett volna állatorvosával kivizsgáltatni.
Nem tudom, hogy milyen alapon tudta kizárni a mérgezések lehetőségét, de ha így véli, akkor zárjuk ki. A leírtak alapján én el tudom képzelni, hogy a nem fiatal német juhász nőstény szívelégtelenségben, vagy gyomorcsavarodásban, vagy gennyes méhgyulladásban, vagy lép/máj daganatban …. vagy még néhány egyéb lehetséges betegségben pusztult el. Biztosat természetesen senki nem mondhat ilyen kevés adat alapján.
A kutya életében a részletes klinikai vizsgálatok tudták volna megállapítani a betegséget, míg az elhullás után a halál okát csak a tetem boncolása és a kapcsolódó kiegészítő vizsgálatok (szövettan, kórokozó izolálás, toxikológia …) eredményei alapján lehetett volna megállapítani.
Sajnálom a történteket.