sántít

2015.04.08.

Kedves Dr. Nő! 9 éves német juhászom 2 hete sántítani kezdett enyhén a hátsó lábaira, érdekesebben mozog, hátsó lábizmai és a gát-hátsó fenéktájék izmai kissé sorvadtabbak. Kedve jó, rohangál is. Mitől lehet? Lehet-e gyógyítani? A doki szteroid injekciót adott tegnap, ill. phen-pred tablettát és idegrendszeri Neuromultivit-ep filmtablettát is pár napra. Kellett volna-e savcsökkentő gyógyszer is? 9 éves már szép kor német juhásznál? Mik a kilátások? Köszönöm!

Kedves Gazdi!

Ahhoz, hogy a gyógyulási esélyeket lehessen latolgatni, tüneti kezelésen kívül, amit eddig a kollégától kapott, szükség lenne kiegészítő vizsgálatokra: főleg röntgen vizsgálatra, hasi ultrahang vizsgálatra, esetleg CT-re, hogy kiderüljön, hogy porckorong-sérve van, esetlen Cauda Equina Szindrómája, netán gyulladásos, ne adj isten daganatos elváltozás fejlődött ki a hasüregben, vagy a gerinccsigolyák egyikében, stb.

Mi valóban szoktunk felírni gyomorsav gátló (famotidin tartalmú) gyógyszert, ha hosszabb szteroidos, nűvagy nem szteroidos kezelést írunk elő.

Nagyobb testű kutyáknál, mibnt a német juhász a 9 éves kor már idősödőnek számít, sajnos a kor előrehaladtával általában sokasodnak az egészségügyi probémák. Erről többet olvashat ha IDE KATTINT!

Cím: 1221 Budapest, Kossuth L. u. 52.
Tel.: (06–1) 229–3865
Fax: (06 1) 482-0086
Nyitvatartás: H-P 8–20, Szo 9–12.

e-mail:
[email protected]
[email protected]

Megközelíthető:
33, 114, 213, 214, 133E jelzésű autóbusszal
47-es villamossal (a végállomástól, a Városház tértől pár perc séta)
vonattal a Déli Pályaudvartól Budafok megállóig

Kisállatkozmetika:
Fegyverneki (Kiss) Orsolya: 06-70/385-2513
Lakner Petra: 06-20/959-5993