Jó napot kívánok!Fedezetére vittük a kutyánkat, és a meg állapodás szerint fényképel dokumentálták volna hogy a kutyák párzanak.Erről nem kaptunk képeket és csak szóban mondták hogy meg történt többször is. Érdeklődnék hogy meg lehet állapítani és orvosilag alá támasztani hogy a kutyánk még szűz és nem párzott még?Válaszát előre is köszönöm. Tisztelettel.
Az ún “szüzesség vizsgálat” azaz a szűzhártya (hymen) épségének vizsgálata embereken sem teljesen biztos módszer, kutyákon még annyira sem.
A kutyák szűzhártyája általában csak egy szűkítő, gyűrűszerű képlet a hüvelytornác és a tényleges hüvely között. Emiatt párzás esetén általában nem is sérül. Azt, hogy egy kutya párzott-e, a feltételezett párzás után 1-2 órán belül, a hüvelyből vett citológiai minta esetleges sperma tartalma alapján lehet megállapítani, ill. abban az esetben, ha a szűzhártya a szokásostól eltérő anatómiai alakulású és egy kötőszövetes kötegként alakult ki. Összefoglalva, egy egészséges kutyán utólag nem lehet megállapítani, hogy párzott-e, kivéve a majdani vemhesség megállapítását. Amennyiben azonban a szűzhártya anatómiája eltér a szokásostól, akkor az gátja lehet a párzásnak és a feltételezett párosodás utáni megléte igazolhatja, hogy a párzás nem valószínűsíthető.
Jó ultrahang készülékkel egy gyakorltoot szakember 20-25 napos vemhességet már meg tud állapítani. Ezideig nagyrész narad a találgatás.