Üdvözlöm! Van egy kan kutyánk (németjuhász és shar-pei keverék), aki márciusban töltötte be a 10. életévét. Kölyök kora óta velünk van, mindent megadunk neki, 1800nm-es kert az övé. Tavaly dec.-ben sajnos el kellett altatnunk a 12 éves cicánkat (akinél sajnos a rák győzött, minden erőfeszítésünk ellenére – anno itt is kértem bővebb felvilágosítást róla is. Jól jósolták meg, hogy a műtét után 10-20hónapja van- ebből 11 hónapot volt még velünk….),aki nagy barátja volt Rocky kutyánknak (mert benti-kinti cica volt, együtt nőttek fel). A cicánk elvesztése után hirtelen nagyon sokat öregedett a kutyusunk, pedig még többet foglalkoztunk vele! Gyorsan megőszült a kis pofija és az izületeivel is gond lett. Nehézkesebben áll fel, ha a szomszéd ,fiatal kutyussal a kerítés mellet szaladgálnak ő hamar elfárad, majd picit sántikál is napokig. Tudjuk,hogy ez a korral jár,hisz nem fiatal kutyus már, DE lenne -e valami vitamin, vagy vény nélküli gyógyszer amivel segíthetnénk neki? Vagy mindenképp állatorvoshoz vigyük el valahogy? Nem nagyon akarjuk autóba tuszkolni és utazgatni vele…. Előre is köszönöm a válaszát, segítségét, tanácsát!
Egy 10 év feletti németjuhász x sharpei kan bizony nem számít fiatalnak, így a fáradékonysága, nehézkes mozgása, sántítása a gyakori tünetek kategóriája. Valóban a korral egyre több tünet, betegség, elváltozás szokott jelentkezni állatban, emberben egyaránt.
Hasonló tünetekre több tucat táplálékkiegészítőt, vagy tüneti gyógyszert lehetne ajánlani – de a legokosabban akkor járnának el, ha megbezsélt időpontra autóba tuszkolnák és elutazgatnának vele állatorvosukhoz, aki részletesen megvizsgálná a Rocky-t. Ezzel kiderülhetne, hogy a fáradékonyság hátterében nem áll-e kezelést igénylő szív- és érrendszeri, vagy egyéb belső szervi-, akár daganatos megbetegedés, és az ízületi betegségek milyensége, és súlyossága is kiderülhetne. Vizsgálatok után és eredmények alapjén lenne jó a gyógyszeres, vagy bármilyen egyéb kezelést megbeszélni.