Tisztelet Doktornő! 9 éves keverék, középtermetű kutyánkat hetek óta állatorvoshoz hordjuk nagyfokú étvágytalanság, hasmenés és rengeteg fogyás miatt.Történt nagylabor, hasnyálmirigyvizsgálat is, röntgen, kontrasztos röntgen, vizeletvizsgálat. Minden lelet negatív. Annyit mutatott a röntgen, hogy gázosak a kutyus belei. Amoxicillint, gyomorvédőt, napokon át infúziót kapott, majd Medrolt és antibiotikumot otthonra. Autoimmnun bélbetegésg gyanú lett megállapítva. 2 hétig javult a kutya, majd felfúvódott, kiütése lett, arra injekciókat kapott.Pár nap javulás és két napja megint nagyon megy a hasa, szinte alig eszik, továbra is fogy, már 8 kg-nát tart, viszont egyre többet iszik. Az orvos által tanácsolt diétás ételt kap.Kérem szíves tanácsát, mi lehet a kutyus baja? Milyen vizsgálatot lehet még kérni? Tisztelettel: Olajosné Enikő
Nem kizárt, hogy ismételt fizikális vizsgálatokkal, vér- vizelet- széklet laborral, esetleg hasi ultrahang vizsgálattal, vagy 3D képalkotóval lehet kideríteni a makacs visszatérő tünetek okát.
Sajnálom, hogy eddig nem sikerült diagnózisra jutni. Igazság szerint ilyen általános tüneteket temérdek betegség okozhat, nemritkán emberek esetében is hete/hónapok alatt lehet kideríteni az okot. Kutyáknál sem egyszerűbb a folyamat, csak remélhetem, hogy mielőbb diagnózisra jutnak, és meggyógyíthatják a kutyát.