Tisztelt Doktor Úr és Doktornő! Érdeklődni szeretnék, hogy adható-e kutyusnak lúgosított víz? Itthon eddig is tisztított vizet kapott a kutyus, de ma felszereltünk a vízszűrő mellé egy lúgosító patront, ami a víz kémhatását lúgos irányba tolja el, illetve javítja annak antioxidáns szintjét. Ennek az egységnek alkalmazásával ph 7,5-8,5 érték érhető el. Az egység turmalint (0,22gr/l), Corosex ásványt (0,1gr/l) és szűrőkavicsokat tartalmaz. Sajnos az interneten nem találtam semmilyen forrást, amely ezzel a témával foglalkozna. Annyit tudok, hogy a kutya gyomorsava ph 1-es az emberi ph-2-sel szemben és nem szeretném negatív irányba befolyásolni emésztését vagy bármi mást. Válaszukat és segítségüket előre is nagyon szépen köszönöm! ui.: A kutyus BARF étrendet folytat
Nem tudok sajnos érdemben hozzászólni a kérdéshez – én sem tudok olyan kutya kísérletről, ami a lúgosított ivóvíz rövid, vagy pláne hosszútávú hatásait vizsgálná kutyán. Tudományos igényességgel, érdemleges paraméterek vizsgálatával.
A fő kérdést láthatóan teljesen jól felismerte. Vajon a folyamatos lúgosított ivóvíz képes-e lényegesen cökkenteni a kutya megszokott, élettaninak tekintheő gyomor pH értékét?
Ha igen, úgy az elég nagy valószínűséggel rontja a gyomorban kezdődő folyamatok hatékonyságát, ezzel szintén elég nagy valószínűséggel emésztési-, felszívódási-, hasznosulási- és egyéb gyomor- bélrendszeri problémákat okozhat.
Ha nem képes eltolni a gyomor pH-t, mert a gyomornedv termelődés alkalmazkodik és több sav termelésével közömbösíti ezt a hatást – úgy pedig elég kicsi a valószínűsége, hogy bármi érdemleges hatást várhatunk a lúgosított ivóvíztől.
Ha a gyártónak ettől eltérő adatai vannak, úgy azt szívesen veszem, ha esetleg megküldi nekem.