Német juhász szuka kutyám az ellés utáni második napon elkezdett sántítani bal első lábára (9 kiskutyát nevel jelenleg akik 4 naposak). Étvágya van, a kedve jó, láza nincsen. Kölyök tápot eszik,illetve kap kalciumot és multivitamint is valamint húst. Vajon ennyire elvonja magától a kalciumot? Válaszát előre is köszönöm.
A fiatal, 4 napja ellett, nagy almot nevelő szuka sántításában szerintem elhanyagolható szerepet játszhat a relatív kalcium hiány.
Jóval nagyobb esélyt adok az ellés, majd a mostani rengeteg fekvésből adódó kényszertesttartásoknak, esetleg korábbi keletkezésű ortopédiai elváltozásoknak.
A kalcium hiány elsősorban kistestű szukákon jelentkezik, az izomremegés pedig nagyon gyakori velejárója (erről nem számolt be), ráadásul kalciumot pótlásként is kap.
Ha esetleg a kalcium kiegészítést nem az elléstől, hanem jóval korábbi időpont óta kapja a kutya, úgy nagyobb az esélye, hogy most mégis szerepet játszhat a tüntekben. Furca módon ugyanis a kalcium indokolatlan túletetése a szervezetet arra készteti, hogy a felesleges, akár káros mennyiségű ionokat minél gyorsabban kiürítse a szervezetből, így amikor hirtelen valóban megnövekedett szükséglet keletkezik, akkor relatív hiány alakul ki.
A dilemmát szerencsére nem kitalálnunk kell, hanem állatorosának vizsgálatokkal eldönteni.