Kedves Doktor Nő!! Egy kis segítséget szeretnék kérni a cicám etetésével kapcsolatban! Fajta: Brit rövidszőrű (ivartalanított nőstény) Kor: 13 hónap Súly: 3,6 kg Az olvasataim szerint a Brit cicáknak gyakran előforduló betegsége az ínygyulladás. Sajnos a miénknek is előjött ez a betegsége! Eddig mindig kapott reggel egy fél tasak nedves tápot és kifejezetten Brit cicáknak való fajtatápot, amely egész nap a vízzel együtt előtte volt. A macskafogászaton azt mondták, hogy reggel adjunk neki nedveset és csak este adjunk neki szárazat, de azt is vegyük el előle éjszakára. Tehát ne legyen előtte egész nap a száraztáp csak a víz! Én úgy tudtam, hogy a Brit cicáknak folyamatosan kell rágniuk (naponta többször evett száraztápot kisebb mennyiségekben) éppen az ínybetegségek megelőzésének érdekében. Egy kicsit most tanácstalan vagyok, hogy hogyan adagoljam neki a száraztápot… A segítséget előre is köszönöm!
Általában nem javasolt a száraz táp (ill bármilyen eleség) korlátlan kínálása, ez gyakran elhízáshoz vezet. A Brit fajta sem különbözik ez ügyben, ennek a fajtának sem kell folyamatosan rágnia.
Nagyszerű, hogy már fogászati szakrendelésen is jártak, véleményem szerint érdemes lenne megfogadni az ottani ajánlásokat.