Egy 2 eves moszkvai or kutyam van. Kb. 1 honapja elkezdte vakarni a hasat, ami rendkivul piros, es a farkatovet a labait is harapdalja. viszket neki, megprobaltam az etrendjen valtoztatni, de ezek a tunetek maradtak. A masik problemam pedig a sulya. Reggel es este dobozos konzervet eszik 1-1 kg-ot, es napkozben is nassol, megsem hizik meg, pedig joforman egesz nap fekszik. A szekleteben nem eszleltem semmi olyat, ami fergessegre utalna.Elore is koszonom a valaszat! Tisztelettel: Osztermayer Krisztina Hollandia, Amsterdam
A leírt bőrtünetek és soványság korántsem egyetlen lehetséges magyarázata a táplálékallergia és a bélférgesség. A leírásában bőven „belefér”, hogy a kutya mondjuk bolhaallergiás és hyperthyroid. Vagy gombás bőrbetegsége van emésztési rendellenessége. Vagy folytathatnám napestig, hogy mennyi nyavaja okozhat hasonló tüneteket. Még abban is biztos vagyok, hogy az óriástestű kutya esetében a napi 2×1200 grammm kutyakonzerv kevés a táplálásához. Nézze meg a gyártó ajánlását, hogy mennyit ajánl napi adagnak ebből egy 50-60 kg-os kutyának. Szerintem a nasival együtt alultáplálja a kutyáját. Hollandiában működik európa egyik legjobb állatorvosi fakultása Utrechtben és a magánállatorvosok is európa élvonalába tartoznak. Kérje segítségüket, meg fogják oldani a problémáját.
