Tisztelt Állatorvos! Szeretnék éedeklődni ivartalanításal kapcsolatban. Anyukámék kutyája 5éves szuka. Évente csak egyszer tüzel de néha eléggé megviseli. Nem ellet de nem is szeretnénk. Kérdezném várható-e valami komplikáció ha ilyen korban végzil el a beavatkozást és igaz-e, hogy megváltozik a kutya személyisége vagy hízásra hejlamosabb lessz-e? Elég érzékeny kislány. Válaszát előre is köszönöm Nelly
Ugyan a szukák ivartalanításának optimális időszaka kb 1 éves korukban az első és második tüzelésük alkalmával, vagy még korábban az első tüzelés előtt van – még most 5 évesen is ajánlott kérni. A petefészek és méh gyulladásos, degeneratív és daganatos elváltozásait lehetne megelőzni ilymódon. A kutya személyisége nem fog változni, de hízásra valóban hajlamosabb lesz. Ezt azonban kis odafigyeléssel, diétával sok mozgással egyszerű megelőzni. Honlapunk publikációk rovatában még olvashat a témában.
