Kedves Dr Úr! Szép napot kívánok!Tudja van a 9-hónapos yorkink és van egy kb 13-éves kutyánk akit az utcáról fogadtunk be anno 8-éve.Amikor hozzánk került Sütike a kisyorki akkor megmutattuk neki támadta volna és ugatott azóta akár hányszor próbálkoztunk félő volt ,ha közel kerülnek egymástól megöli,mert nagytermetű kutya ugy oldottuk meg a 2-kutyát,hogy felváltva mentek ki pisilni,mert kertes házban lakunk és külön szobába voltak ma viszont az történt,hogy kimentünk Sütikével a kisyorkival és anyukám nem vette észre,hogy kint vagyunk ezért 5-hónap után összetalálkoztak remegett kezem lábam amikor megláttam,de mindketten csóválták a farkukat megtörtént a szaglászás Sütike össze vissza puszilgatta frakkot.Ezek után már nem történhet baj ha megvolt a szagminta ellenörzés???? ,mert én félek ha bántja a gerincét is kettéharaphatja.Legyen szíve segítsen a tanácsával megpróbálhatjuk az össze engedést ezentul és ha igen mennyi ideig tartson. tisztelettel
Baj mindig történhet, ez a legáltalánosabb aranyszabály …. de ha okosan, jó érzékkel összeszoktatják a 2 kutyát, akkor ennek jóval kisebb az esélye, mintha az egymást ősellenségnek tartó, egymással rivalizáló, nem szocializált, két különtartott kutya egyszer mégis összetalálkozik a kertben … A gazdik jelenlétében, de nem pórázon, ellenőrzött körülmények között, „semleges pályán”, ami egyúttal nagy teret is jelentsen, kutyakaja/játék/saját rongy … nem legyen a közelben – azaz a lehetséges konfliktus források kizárásával kell az első barátkozásokat megejteni. A gazdiknak kell a falkavezéreknek lennie és mindkét kutyával egyértelműen tudnia kell, hogy a gazdik nem tűrik az agressziót egyik kutya részéről sem. Ezek a legfontosabb szabáylok, de nem árt, ha állatorvosával, vagy egy jó kutyakiképzővel részletesen átbeszélik a részleteket.
