Tisztelt Doktorok!
1.) A veszettség elleni oltóanyagot meg lehet e itatni a Kutyákkal?
A kedvemért megisszák,ha lehet,mert sajnálom szúrkáltatni.
2.) Tavaly június 1-jén kaptak oltást, most júni 11 környékén fial,akkor csak fialás utáni nap lehet veszettség ellen beoltani,vagy akkor sem,mert lázas lehet? Május 11-én még túl korai az oltás júni 1-hez nézve.
A 8 éves Tacskó+Mudi Hím és a 2 Labrador+Kuvasz+Németjuhász+Rottwellier Keverék Kutyuskák kapták tavaly az oltást június 1-jén.
3) választhatok másik orvost az Állatainkhoz Hajdú-Biharban,mert:
Volt mikor a tüsszögő Cicát úgy beoltotta az orvos,hogy másnapra lesántult és a 4.napra meghalt. Azóta nem visszük,ha ilyen van és évekig boldogan élnek.
Amikor 2003-ban lendvai csaba gábor délelött kijelentette az akkori parvós Kiskutyára: ma nem foglalkozok Vele,holnap délelött disznótorba megyek,majd holnap délután valamikor eljövök,de kibírja addig! Még fel volt háborodva,mert szóltunk, Családtag,Egy Életről van szó!
Ezek után merjek kérdezni az ilyentől?
1.) Nem lehet.
A veszettség elleni védőoltást injekció formájában kell és lehet csak beadni kutyának – ami egyébként nem viseli meg őket, nem minősül szurkálásnak és nem kell érte sajnálni őket. Rókák immunizálására használnak kiszórható, szájon át ható készítményt – ezt azonban nem lehet, nem érdemes, és tilos is használni kutyák esetében.
2.) Semmi baj nem lesz, ha a naptári 365 nap előtt, akár ma, vagy holnap megkapják a védőoltást a kutyák. Egy tenyészkutya felkészítéséhez hozzátartozik, hogy fedeztetés, ellés előtt parazitamntesítjük és védőoltásaikat rendezzük. Beszélje meg állatorvosával, a felkészítést.
3.) Bárhol, bármikor választhat orvost és állatorvost is – sőt az a normális, ha olyan szakembert választ akivel kölcsönösen elfogadják egymást és megbíznak egymásban.
Honlapunk Tudnivalók és Publikációk rovataiban még több hasznos írást olvashat.