Tiszteletem! A következőben kérném segítségét: sajnos egeret fedeztük fel a spájz, konyha környékén. Raktunk ki neki patkánymérget( egérméreg nem volt otthon) természetesen úgy hogy a kutyáink ne férjenek hozzá. Pár napja már kint volt a méreg, amikor észrevettem, hogy a spájzban tartott már megbontott zsákos száraz kutyaeledelt az egér megmászta. Nem tudom, hogy ha esetleg a méreggel már kontaktusba került az egér és rámászik a tápra átviheti a lábával a mérget? Kidobjam a kutyatápot? Ha esetleg patkányméreggel mérgeződik egy eb milyen tünetei vannak és igaz e, hogy egyáltalán nem lehet segíteni a kutyán? köszönöm
Az egérmászta kutyatápot az eb visszautasíthatja a rossz szaga miatt, illetve ha nem, akkor a vizelettel, ürülékkel szennyezett eleség fertőzések (leptospirózis, coli fertőzés …) forrása lehet a kutya számára. Tehát nem az a probléma, hogy mérgezett egér mászta meg a kutyakaját. az egészséges egér ugyanolyen veszélyeket rejt.
A kutyás/macskás környéken kihelyezett rágcsálómérgeknek egyébként pedig az a legnagyobb veszélye, hogy a mérgezett rágcsálókat a kutyák/macskák levadásszák és megeszik. A húsevők érzékenyebbek a dikumarol típusú vérzékenységet okozó mérgekre, ezért egy mérgezett egértől egy macska, de még egy nagytestű kutya is súlyosan megbetegedhet, kezelés hiányában elhullhat.
A kutya/macska rágcsálómérgezés tünetei a nagyfokú elesettség, bágyadtság, étvágytalanság, elfekvés és a kifehéredő nyálkaháryták, esetleg vérzések lehetnek. A kezelés sikere attól függ, hogy mennyi mérget vett fel az állat, milyen gyorsan kerül állatorvoshoz illetve, hogy állatorvosának van-e lehetősége intenzív infúziós kezelésre, esetleg vérátömlesztésre. Az időben felismert és szakszerűen kezelt mérgezett kutyák és macskák legnagyobbrészt megyógyíthatóak. – ha a gondos tulajdonos időben észleli a bajt és hajlandó vállalni az intenzív kezelést.