Tisztelt Doktor Úr! Öt hónapos kiskutyám parvovírus fertőzésben elpusztult. Két hónapja volt nálunk, családi ház kertjében egy idősebb kutyával. Ezzel kapcsolatban több kérdésem lenne. Ha az idősebb kutyától kapta a fertőzést, a vírushordozás tartós-e? Kimutatható-e? Lehetett-e a probléma az elégtelen immunizálás? Egy Biocan P injekciót kapott két hónaposan, majd egy Biocan DHPPi és L injekciót három hónaposan. Merjek-e másik kiskutyát hozni a házhoz, ha igen, milyen megelőzésre van mód? Köszönettel: Dénes Sándor
Kedves Gazdi!
Nagyon sajnálom a kiskutyát.
A parvovírusos hasmenés nagyon fertőző, nehezen kiírtható, és veszélyes betegség főleg kiskutyákra nézve. A felnőtt kutyák oltása is nagyon melegen ajánlott, mert ez segít, hogy ne fertőzzék meg a kicsiket, mert náluk gyakori a tünetmentes vírus hordozás: mikor maguk nem betegednek meg, vagy csak igen enyhe tüneteket mutatnak, d a kiskutyákat megfertőzhetik.
Megoszlanak a vélemények arról, hogy mennyi idegig marad fertőző képes a vírus, van aki 5-7 hónapot mond, van aki szerint akár 7-8 évig! is fertőzőképes marad, főleg a kertben, ahol szinte lehetetlen a fertőtlenítés.
A hipós víz 1:30-szoros higításban (3 liter vízhez 1 dl hipó) megfelelő fertőtlenítő a lakásban, kennelben.
Azt javasolják, hogy 4 parvo-vírusos hasmenés elleni oltás beadása előtt ne vigyenek kiskutyát a korábban igazoltan parvo vírussal fertőzött helyre. A felnőtt kutyát is mielőbb be kell oltatni.
Mi kiskutyáknak olyan oltási sort ajánlunk, amiben 2x oltunk külön, csak parvo vírusos hasmenés ellne, úgynevezett monovalens vakcinával, s 2x kombinált oltóanyaggal: OLTÁSI SORUNK
Arra is érdemes figyelni, hogy lehetőleg olyan kiskutyát válaszanak, akinek az anyja is be van oltva parvo-vírus elleni oltóanyaggal.
Remélem nagyobb szerencséjük lesz!