Kedves Allatorvos! Van egy négy éves fiú cicam. Harom hete oltattam be minden ellen. Rendszeresen oltva van. Múlt hét csütörtökön el kezdett santítani és gyakran lefeküdt,mintha nem lenne erő a lababa. Evett,ivott. Elvittem az orvoshoz,azt mondta,hogy biztos beszorúlt a laba valahova,de semmi sem latszott a laban. 5hete kullancs volt benne és ra is kérdeztem,hogy nem ez okozza-e a problémat. 4 napig fajdalom csillapítót kapott. Mar az nap nem santikalt, de olyan öregesen ment. Tegnap előtt magas laza lett, kapott antibiotikumot és laz csíllapító injekciót. Mar az nap 37 volt a hőmérséklete, egyébként 40 felett volt. Meg csinalta az orvos a Lyme-kór tesztet, ami negatív lett. 10 napig Synuloxot kap most, bélflóra helyreallítóval. Viszont ma meg jött a véreredménye is és az egyik maj enzime is túl magas. Még mindig nem tudjuk mi a baja. A kullancs okozhatja ezt? Mas cicaval nem talalkozik, zart udvarunk van. Van egy lany cicam is és neki semmi baja. Mire lehet ezekből a tünetekből következtetni,mert tanacstalan vagyok. Most egyébként nagyon jól van, olyan mint maskor. Előre is köszönöm tanacsat! Üdv:Ildikó
Kedves Gazdi!
A tünetek valóban jellemzőek a Lyme-kórra, amelyről ITT olvashat többet. Ha azoban a teszt negatív lett, akkor talán másban kell keresni a betegség okát. Sokszor a pozitív teszteredmény sem jelent egyértelműen Lyme-kórt, mivel igen gyakori, hogy a kutyák-macskák átesnek a betegségen, de az semmilyen tünetet nem okoz, ráadásul a tesztek sem 100%-ig megbízhatóak.
További kiegészítő vizgsálatokat lehetne végezni (röntgen, hasi ultrahang, stb), vérteszteket, amelyek a leggyakoribb macska vírusfertőzéseket kimutatják (FIV, FelV, vagyis macska AIDS, macskák leukózisa), mert sajnos a “minden ellen beoltás” csak azokat a macska-betegségeket fedi le, amelyek ellen oltást hatékony oltás elérhető, ráadásul ebben az esetben sem 100%-os a védelem.
Ha a cica jól reagál az antibiotikumra, akkor a nehezén túl vannak, még akkor is, ha a májenzimek emelkedettek. Ismételt vizsgálat azt is ki tudja majd mutatni, hogy hogyan regenerálódik a károsodott máj (újra normális értéket mutatnak majd a májenzimek), addig is májvédő táplálékkiegészítőkkel, megfelelő diétával (jól emészthetp fehérje, pl. csirkehús, sajt, tejföl, joghurt, főttojás, vagy speciális állatorvosi klsztáp) tudnak segíteni a cicának a gyógyulásban.