Pajzsmirigy alulműködés

2024.08.31.

Tisztelt Doktornő,/Doktor Úr!
9 és fél éves keverék (németjuhász, akita) kutyámnál3 évvel ezelőtt AIHA-t diagnosztizáltak amire azóta is Medrol 4mg napi 2x kap.A szteroid elhagyására volt már kísérlet,de sajnos 2 hét elteltével az anémia tünetei ( sápadtság, bágyadság, levertség,étvágytalanság) újra jelentekeztek, így a szteroid elhagyása nála nem jöhetett szóba.Az utóbbi 4-5 hónapban újabb tüneteket vettünk észre, fénytelen szőr,szőrkopás, bőrproblémák, sántítás, nyelési nehézségek ill. annak ellenére,hogy rengeteget eszik a súlya csökken.Mindössze 26 kg már csak. Pajzsmirigyre nézték ami kimutatta a pajzsmirigy alulműködését. T4-1 8,78, T4-2 0,68. Forthyron (400 mikrogrammos ) amiből 3/4 tablettát kell kapnia 12 óránként, ezt az intervallumot szigorúan betartva.Mivel ő szteridot is kap, így a két gyógyszer beadása között pár órának el kell telni.A Medrolt reggel és este kapja.Sajnos akárhogy logisztikázunk a gyógyszerezést sehogy nem tudjuk megoldani,ugyanis 2 műszakos munkarendben ( egyik héten délelőtt,másikon délután) dolgozunk, így a 12 órás különbséget órára pontosan sem tudjuk megoldani.Az lenne a kérdésem,hogy mennyire vegyük szigorúan ezt a 12 órát, probléma e ha néha csúszunk 1-2 órahosszát?Esetleg van e másik megoldás a pajszmirigy beállítására, mert ezt csak akkor tudjuk kivitelezni ha az egyikünk felmond a munkahelyén azt viszont nem tehetjük meg.Illetve van még egy dolog ami aggaszt,hogy a gyógyszer megkezdése után 6 hónapra történne az első vérvétel.Nem hosszú ez az idő kontroll nélkül?Teljesen tanácstalan vagyok .Köszönöm szépen a válaszát! Üdvözlettel: Judit

A 12 órás thyroxin beadást nem kell percre pontosan betartani, egy-két órás csúszások beleférnek a hosszútávú korrekt gyógyszerbeadásba. A 6 hónapos kontrollt egy idős, ráadásul rosszabbodó tüneteket mutató kutya esetében én is későinek tartom.

Ráadásul, az évek óta tartó szteroid kezelés (és az idült immunhemolitikus anémia) miatt szinte bizonyosan lehet mellékvese, vese és máj funkcionális eltérés, ezen szervekre is érdemes lenne a vizsgálatokat kiterjeszteni. Az idős kutya jó étvágy melletti súlyvesztése igen aggályos, többféle, de akár onkológia megbetegedés is lehet a háttérben.

A kutya mielőbbi, minél részletesebb kivizsgálása ajánlott.

A részletes állatorvosi vizsgálatokat semmiképpen nem pótolja, de a tüneti kezelésben igen hasznos lehet a gyógynövény hatóanyagtartalmú Thrombup szirup:

https://fitovet.hu/termek/thrombup-szirup/

 

Cím: 1221 Budapest, Kossuth L. u. 52.
Tel.: (06–1) 229–3865
Fax: (06 1) 482-0086
Nyitvatartás: H-P 8–20, Szo 9–12.

e-mail:
[email protected]
[email protected]

Megközelíthető:
33, 114, 213, 214, 133E jelzésű autóbusszal
47-es villamossal (a végállomástól, a Városház tértől pár perc séta)
vonattal a Déli Pályaudvartól Budafok megállóig

Kisállatkozmetika:
Fegyverneki (Kiss) Orsolya: 06-70/385-2513
Lakner Petra: 06-20/959-5993