Jó napot!
Olyan kérdésem lenne, hogy a múlthét péntek-szombaton észrevettem a kicsivel több, mint egy éves ivartalanított (2024 júliusában lett ivartalanítva) hím cicám hasán, a jobb oldali, első kettő mellbimbója között egy könnyen mozdítható, nem fájó duzzanatot. Nem mondanám keménynek, de nem is olyan nagyon puhának. Másnapra egy piros, seb szerű foltot találtam rajta, de még akkor se zavarta, csak este kezdte el nyalogatni. Elkezdtem neki kenegetni Betadinnal.
Ugyan úgy játszik, használja az almot, az ürülékével nincs probléma, és még mindig imádja tömni a fejét. Az arca élettel teli.
2024 augusztus 13.-án vittem el orvoshoz, ott kapott szurit, megnézte a pocakját, megmérte a lázát (nem volt lázas
), azt mondta a doktor úr, hogy be van gyulladva neki (annyira ideges voltam, hogy alig hallottam, értettem amit a doktor úr mondott, szóval a többire nagyon nem emlékszem) és egy hét múlva kell visszamennünk kontrollra. Zodont (25mg/ml) és purina probiotikumot kapott + Betadine. Ha nem megy le neki a duzzanat, elvileg műteni kell és “kikapják” a doktor úr szavaival élve.
Ön szerint a leírtak alapján mi is lehet? Nem éreztem kimondottan forrónak, vagy melegebbnek a dudort, még ma sem.
Tagnap kapott este 3-3.5 ml Zodont (késő délután voltunk a dokinál), valamint ma összesen 6-6.5ml-t. mintha picit lejebb ment volna a duzzanat, mint amikor először észrevettem (nem vagyok benne biztos, de már montha akkor is jobb lett volna, amikor bevittem), és könnyen össze tudom (lágyan) csípni, de félek, hogy csak bemesélem magamnak. Egy kicsit elvesztem a google mély részein ahogy kutakodtam.
ha számít valamit, csak is benti, hófehér cicáról van szó. egyszer szökött ki kb 2 hete, amikor is összekapott egy másik kandúrral, és egy két kisebb sebbel tért vissza. az egyik a dudor ellentétes, tehát a bal oldalán, a hónalja körül volt, ha ez számít is valamit.
A cica tápot, konzervet és néha húst eszik.
Leírása szerint állatorvosa gyulladásos gócot találhatott a cica hastájékán, amit jelenleg is kezelnek, és javul is a helyzet. A kontrolvizsgálat alkalmával állatorvosa megítéli, hogy a gyógyszeres kezelés eredményre vezetett-e, vagy esetleg sebészi beavatkozásra is szükség lesz a teljes gyógyuláshoz.
Mindannyian reméljük, hogy a gyógyszeres kezelés megnyugtató eredményt hoz. Ha esetleg mégsem teljes a gyógyulás, úgy a sebészeti beavatkozástól sem gondolom, hogy tartaniuk kellene.