Tisztelt Doktornő, a Simparica tri kapcsán olvastam egyik válaszában, hogy “…elmondom aggályaimat a szájon át adható, felszívódó antiparazitikumok hosszútávú, vagy élethosszig tartó alkalmazásával kapcsolatosan. Saját kutyáimon, macskáimon sem alkalmazom ezeket hosszútávon.” Ha nem folyamatosan, 5 hetente adja Doktornő az saját állatainak, akkor milyen felosztásban, milyen időszakokban adja, s amikor nem adja, akkor mit használ? Én is szeretném a legjobbat a kutyáimnak, s fölöslegesen én sem szeretném agyon tömni különböző hatóanyagokkal őket. Egyik kutyám még csak 6 hónapos, másik már 7 éves. Előre is köszönöm válaszát! Sétálni a kertben tartás mellett heti kb 5x viszem erdőbe, szabad területre. (A kerdoivben nem tudtam ezt megadni). (Napi kb 0.7 seta ???? )
Egyéb állat a kertben együtt a kutyákkal: 4 db tyúk, 1 kakas (ezt srm tudtam megadni az űrlapban).
Nincs most panaszuk (nem tudom ezt jelolni az urlapon)
Nálunk annyiban más a helyzet, hogy a kertben is tartott (kijáró) cicák 10 év felettiek, míg az egyik kutya szintén több. mint 10 éves, de a társa is már 7. A nem fiatal csapat esetében abbahagytuk a szájon át adható antiparazitikumok adását, hogy kevésbé terheljük a máj- és a vese működését.
Szezonban (március-november) a kutyákon és a macskákon is rendszeresen cseppeket (Advantix ill Stronghold) alkalmazunk, és 3 havonta féreghajtó tablettákat, ami megoldja az ő élőhelyükben felmerülő paraziták problémáját.
A parazitaellenes kezeléseket azonban mindig érdemes egyedileg megbeszélni, egyeztetni helyi állatorvosával, aki a leginkább tisztában lehet az ottani kutyákra, és macskákra leselkedő veszélyekkel. Vannak élőhelyek, ahol a kullancsok jelentenek extrém veszélyt, és a leginkább terhelt hónapokban esetleg kettős védelemre is szükség van az erdei séták alkalmával, van ahol a szúnyoginvázió és a dirofilaria veszély dominál … A helyi ismeretek figyelembevételével állatorvosa segítségével tudja a legokosabban megtervezni a paraziták elleni védelmet.