Kutya slow kill protokollnál mi a legkorábbi dátum, ahol érdemes vértesztet nézni a diagnózis után? Tehát mikor válhat negatívvá leghamarabb?
Kutyák szívférgeinek “slow kill” módszerével (hosszútávú doxiciklin) történő kezelése a melarsomin-nal ellentétben nem csak lassabban öli el a kifejlett férgeket, de a kívánt hatás előrejelezhetetlen is. Ez utóbbi azt jelenti, hogy a várt hatás szinte bizonyosan, több, mint egy év alatt mutatkozik, de akár több év is lehet. Mindez idő alatt a még élő szívférgek akár szaporodnak is, és a kutya keringését lényeges mértékben rontják.
A hosszútávú doxiciklin kezelés esetén is lényeges, hogy a kutya rendszeres állatorvosi felügyelet alatt álljon, és ezen időszakonkénti nyomonkövetés során ellenőrizzék a kutya vérparamétereit, szív- és keringési funkcióját. Az időszakonkénti nyomonkövetést legalább 2-3 havonta, de ideális esetben akár havonta érdemes elvégezni. A vércseppből történő lárvaalakok vizsgálata mellett a kifejlett szívférgek tesztjét is el szokták végezni, jóllehet ez utóbbi legalább egy évig szinte bizonyosan pozitív marad.
- Kutya
- mopsz
- Nőstény
- 1–5 éves
- csak lakás
- házi koszt
- kétszer
- néha
- évente, csak veszettség ellen
- nincs
- igen
- 1-2 napja
- nem
- nem
- nem
- nem változott
- nem
- Kisvárosban