Üdvözletem! Szaffi egy ivartalanitott benti nőstény cica. Kb. 2 hónapja elkezdett hányni,vettem szőroldó pasztát, de nem segített. Elvittem állatorvoshoz, röntgen, vérvétel. A vérvétel tökéletes eredményt hozott, a röntgen valami idegen testet mutatott ki a gyomrában és túl sok széklet volt a belében. Kapott Bezopetet, majd kontraszt anyagos röntgen következett. Az idegen anyag halványabb lett, bár a kontraszt anyag nem haladt át a beleken ahogy kellett volna. Pár nap után újabb röntgen, és előtte napokig nem hányt. Gyógyultnak nyilvánítva, de a Bezopet maradt heti 2x. Még pár napig nyugi, aztán kezdődött újra a napi többszöri hányás. Csak macska eledelt kapott mindig, száraz+ nedves. Súlya normális, szőre csillogó, kedélyállapota ( a hányást után kivéve) jó. Próbáltam tápot váltani, semmi különbség. Mit tegyek? Válaszát előre is köszönöm.
Jelezze állatorvosának, hogy visszatértek a tünetek.
Ha a szőrcsomó probléma diagnózist elfogadjuk, akkor is bőven elképzelhető,hogy nem sikerült, vagy nem teljes mértékben sikerült eltávolítani az időnként részleges elzáródást, passzázs zavart okozó szőrlabdát a cicából. Ráadásul a szőrcsomó akár folyamatosan újraképződhet. Az is előfordulhat, hogy a szőrcsomót (vagy más idegentestet) gyomor, vagy bélmetszéssel kell eltávolítani.
Az adatlap szerint oltatlan ivartalanított nőstény azonban sok tucat egyéb (parazitás-, fertőző betegségek, belgyógyászati, onkológiai, endokrin …. ) betegség miatt is hányogathat, így szintre biztos vagyok abban, hogy állatorvosával a részletes kivizsgálás mellett fognak dönteni. Remélem mielőbb kiderül a hányogatás oka, és sikerül megoldást is találniuk.