Üdv! 16éves kutyusomat szívférgesség és bőrférgességgel diagnosztizálták PCR teszt segítségével. A vérképe teljesen rendben van, az értékek normálisak, vese és máj funkció is rendben van. A szív-bőrférgességre vonatkozó gyakori tünetek nincsenek nála. Még nem tudom, milyen stádiumban van a fertőzés, de, mint említettem, tünetei nincsenek. Érdeklődnék, hogy mik a túlélési esélyek, és, hogy egyáltalán kezelhető-e a kutyus ilyen korban, mert mindenféleképp szeretnék kezelni őt, hogy meggyógyuljon.
Nem világos számomra, hogy a PCR pozitivitás mellett lárvaalakok nem mutatkoznak-e a vérben és a szívféreg kifejlett alakok kimutatására alkalmas gyorsteszt is negatív-e, volt-e mellkasi röntgen, ultrahang vizsgálat is a kifejlett szívférgek kimutatására …. valamint a képalkotó vizsgálatokkal igazolhatóak-e a szívférgek okozta keringési zavarok.
Állatorvosa mindezekkel (és ennél jóval több részlettel) nyilvánvalóan tisztában van, így vele lenne érdemes megbeszélnie, hogy további vizsgálatokra, szoros nyomonkövetésre, vagy esetleg kezelésre van-e szükség a 16 éves kutya esetében.
- Kutya
- Keverék
- Nőstény
- 10 évesnél idősebb
- csak kert
- házi koszt + táp
- kétszer
- soha
- nem szoktam oltatni
- több macska
- igen
- 2-6 napja
- nem
- igen
- nem
- megoldom valahogy
- Kisvárosban
