Térdsérülés

2024.10.14.

Tisztelt Doktornő! Kutyusunkat szeptember 21. napján az esti órákban baleset érte, labdázás közben nekiszaladt a kerítés tartóoszlopának melynek következtében bal hátsó térde (hajlatban) sérült. Sérülését, erős vérzés kísért, mely egy alkalommal spriccelő formában is megmutazkozott. Körülbelül három óra elteltével tudta ellátni állatorvosunk, összevarrta a térdét. A seb mély volt, az állatorvos meglátása szerint artéria is sérülthetett ezért spriccelt egy alkalommal a vér a lábából, de a fizikális vizsgálat alapján úgy ítélte meg, hogy komolyabb sérülés nem keletkezett, ezért nem röntgenezte meg. Az ellátást követően tíz napra rá történt a varratsszedés…sajnos a kutyus csak körülbelül a hetedik napon kezdte letenni a sérült lábát, minimálisan, lassú sétánál rábiccentett, többi mozgásnál felhúzta. Varratszedésen az állatorvos még mindig duzzadtnak ítélte meg a térdét, ezért kapott nyolc napra elegendő gyulladás csökkentő gyógyszert, megvizsgálta és továbbra is úgy ítélte meg, hogy komolyabban nem sérülhetett a térd, ezért röntgenfelvétel nem készült. Ezt követő héten már sokkal jobban használta a lábát, de még mindig nem az igazi, futásnál, illetve egy helyben állva felemeli a sérült lábát, időnként mintha kattanó hangot is hallanának. A gyógyszert követően ismételt kontrollvizsgálat következett, röntgen továbbra sem készült, fizikális vizsgálat, átmozgatáa alapján állatorvosunknak ugyan az a meglátás, azonban mi még mindig nagyon aggódunk. Három hét telt el a sérülés óta, a kutyus aktív – bár ez fajtájából is adódik, egy éves vizsla – fut, fájdalom jelét nem látjuk, érzékenynek sem érzékeny a sérült láb, de álló helyzetben még mindig nem teszi le az esetek nagyrészében, illetve amennyiben leteszi, akkor sem terhel rá igazán. Normális még ez ennyi idő elteltével vagy erőltessünk egy röntgenvizsgálatot? Mellékelek egy képet a sérülésről. Köszönettel.

Egy fiatal, sportos, nem elhízott vizsla ugyan viszonylag könnyen háromlábazik, tehermentesíti a sérült 4. lábat, de 3 héttel a sérülés után már lehetne akár tünetmentes is a kutya.

Érzésem szerint érdemes lenne alaposan megvizsgálni és röntgenvizsgálatot is végezni annak érdekében, hogy kiderülhessen van-e valami maradványtünet, amit kezelni (vagy akár operálni) szükséges.

A részletes állatorvosi kivizsgálást és az eredményeken alapján történő kezelést semmiképpen nem pótolhatja, de a kiegészítő kezelésében hatékony lehet a gyógynövény hatóanyagtartalmú Centamin forte tabletta:

https://fitovet.hu/termek/centamin-forte-tabletta/

vagy az Osphyt tabletta:

https://fitovet.hu/termek/osphyt-tabletta/

 

Cím: 1221 Budapest, Kossuth L. u. 52.
Tel.: (06–1) 229–3865
Fax: (06 1) 482-0086
Nyitvatartás: H-P 8–20, Szo 9–12.

e-mail:
[email protected]
[email protected]

Megközelíthető:
33, 114, 213, 214, 133E jelzésű autóbusszal
47-es villamossal (a végállomástól, a Városház tértől pár perc séta)
vonattal a Déli Pályaudvartól Budafok megállóig

Kisállatkozmetika:
Fegyverneki (Kiss) Orsolya: 06-70/385-2513
Lakner Petra: 06-20/959-5993