Toklász- a tűhegyes kalászok
- hirtelen kezdődő fülrázás,fül viszketés-vakarás, ferde fejtartás
- a lábujjak közötti kicsi, folyton nedvező seb, mely néha lilás-fényes kis duzzanattal záródik és amit a kutya állandóan nyal
- hirtelen kezdődő egyoldali kötőhártyagyulladás, amelyet erős hunyorgás kísér
- hirtelen fellépő és szünni nem akaró prüszkölés, esetleg egyoldali véres orrfolyás
A nyári hónapokban szinte minden nap érkezik toklászos eset, ezért figyeljen oda kedvencére és ha fent említett tüneteket észlelni, azonnal forduljon hozzánk!
Mit tehetünk a toklászok ellen?
Az biztos, hogy a rövid szőrben kisebb eséllyel tapad meg a toklász, a rövid, gondozott fűben pedig kisebb eséllyel érik be. Lehet már kapni erre a célra kifejlesztett kutya fülvédőt, de az élelmesebbek próbálkozhatnak levágott nejlon harisnyát húzni lelógó fülü kutyájuk fejére. Ha séta közben nem tudjuk elkerülni az útszéli toklászost, akkor már nem csak kullancs, hanem toklász-vizsgálatot is tartsunk séta után!
A hosszú fülecskék, hosszú pracliszőrök édesek, de a toklász-szezonban érdemes a lábujjak közötti szőrt és a fülszőröket is rövidre vágni, mert a hosszabb szőrbe könnyebben beakadhatnak a toklászok, melyek csak befelé mennek- a fülbe, a lábujjak közé, vagy bárhová, ahová lehet- kijönni csak az állatorvos tud segíteni.
Rendelőnkben kutyakozmetikusaink szívesen segítenek ebben is!